Rogue One versus novináři

5 thoughts on “Rogue One versus novináři”

 1. Kupodivu to vidim stejně. Ale spíš než fanoušek S, jsem fanoušek sci-fi a startreku. a za me je to tak ze sw 1-3, ty proste neexistujou, 4-6 jsou dobré, 7-9 neexistujou. rouge one je z nich nejlepší.

  Like

 2. Mně ano! 🙂 (úplně poslední věta… 😉 )
  Moc hezká recenze a “povídání”, spoustu věcí o čem píšete jsem si nikdy v širším kontextu neuvědomil. Musím přiznat že se VII jsem taky trochu bojoval, i když jsem přesně nevěděl proč. Nyní vím, že kamera a navržení vícero scén mě prostě nezaujalo… A souhlasím s CGI Glumem a Bramborou! 🙂
  Martin

  Like

 3. Rogue One bych do škatulky prvoplánovitosti řadil především! Už jen pro porci fan servisu, který ten film poskytuje. Je nasnadě, že “běžný divák” na rozdíl od hardcore fanouška to možná nevidíte. Ty jemná pomrkávání mu uniknou. Ať už se jedná o postavy z animovaných seriálu, nebo z původní trilogie. Fan servis ve filmu je klad, zde je však na úkor příběhu, který je prostý a předvídatelný. Když odečtu tu omáčku okolo, zbydou mi jen ploché postavy a fádní děj.

  Možná i v důsledku hate(u) na prequel(ovou) část se dnešní filmy od Disney točí převážně v duchu nostalgie původních filmů, a proto se nedokáže studio hnout z místa. Možná ani nechce, když se člověk podívá na výdělečnost. I to se dá považovat za povrchní. Vše co většina lidi mělo tak rádo a chtěli zpět, hlavně ne žádnou nudnou politiku a klišé romantiku, či pohádkovost. Aneb ve zkratce, Star Wars ohoblované na kost. Je to byznys a ten risk nepřipouští. Otázkou je, jak dlouho to bude diváky bavit?

  Já se k většině neřadím, stejně jako dokáži ocenit kvalitu filmů původních, tak i rozmanitost a expanzi u jejich prequel(u). Nemluvě u technologického progresu ILM a posouvání hranic v oné době. Navíc obě trilogie totiž vyplňuje kvalitní příběh a hlavně vize vypravěče Lucase. Tedy ta hlavní část, kterou Disney nikdy nenahradí. Je to nemožné. Podobně jako Mafie, že…

  U trikové části v Rogue One by se několik nepřirozeností také našlo a nejde jen o umělého Tarkina a Leiu, kteří zubu času neodolají ani náhodou. Ale pokračovat dál, to bych byl jen nepatřičný hnidopich.

  Like

 4. udělat rozbor na svět a filmy SW a zmínit pouze jedním slovem hudbu a to ještě byla citace hodnocení RO někoho jiného ???

  Like

 5. Já jsem se osobně zatím s nikým nesetkal komu by se líbila více VII než Rogue One vyjímaje pseudo-recenzenty, kteří se snad snaží šokovat aby nabrali čtenost.
  Jinak tohle je opravdu bravurně napsaná recenze, ale jenom si tak říkám, na co narážíš touhle částí: “Bohužel ani tady si autoři neodpustili “trademarkovou” scénu Star Wars, kdy hlavní hrdinové musí lézt v nějaké šachtě aby se dostali k čudlíku…”

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s